20 czerwca 2010 roku po 4 edycjach spiningowego Grand Prix PZW okręgu Białystok przyszedł czas na ostatnią i zarazem 5 edycję. Miejscem zmagań została wybrana miejscowość Góra przy której majestatycznie płynie Narew. Jako, że 4 i 5 edycja odbywała się dzień po dniu (19-20 czerwca) większość zawodników po udanych zawodach w Łasi Toczyłowie przejechała na łowisko w Górze. Sobotni wieczór przed niedzielnymi zawodami przepłynął pod znakiem integracji przy ognisku, wymiany doświadczeń wędkarskich, opowiadaniu o swoich największych rybach oraz opowiadaniu anegdot i dowcipów. Klimat tego wieczoru był niesamowity dlatego też wszyscy z uśmiechami na twarzach położyli się spać. Na spanie jednak nie było dużo czasu, ponieważ już o godzinie 6.30 rozpoczęła się odprawa i o godzinie 7.00 ruszono na łowiska. Sektory podzielono na 2 części: część od jazu w dół rzeki oraz w górę.

Na początku dnia pogoda dopisała i na chwilę pokazało się nawet słońce, jednak nie trwało to długo, gdyż chwilę później niebo pokryły szare chmury sięgające po horyzont i deszcz rozpadał się na dobre.
Ryba nie współpracowała już tak dobrze jak poprzedniego dnia w Łasi Toczyłowie. Sporadycznie wyciągano z wody wymiarowe okonie, co przełożyło się oczywiście na wyniki. Po 4 godzinach I tury zawodnicy zdali komisji sędziowskiej karty i zasiedli wspólnie przy ognisku.
II Tura rozpoczęła się o godzinie 12.30. Dosłownie po kilkunastu minutach zaczęło padać a ryby podobnie jak w pierwszej turze odmawiały współpracy. W tej turze padła też największa ryba zawodów, kleń o długości 28,6 cm którego łowcą został prezes klubu spiningowego Wojtek Sokołowski.
Po zakończeniu ostatniej już tury w spiningowym Grand Prix 2010 ogłoszono zwycięzców niedzielnych zawodów:
I miejsce - Kalicki Radosław
II miejsce - Sokołowki Wojciech
III miejsce - Ćwikowski Adam

Wyróżniono także łowcę najdłuższej ryby zawodów - kolegę Wojtka Sokołowskiego (okoń 28cm).


W ten sposób zakończyliśmy wyjątkowy, bo zaledwie 5 edycyjny sezon spinigowego GP Polskiego Związku Wędkarskiego okręgu Białystok. Po podsumowaniu zdobytych punktów GP ze wszystkich 5 edycji wyłoniono mistrza okręgu oraz wicemistrzów.
Najlepszy w sezonie 2010 został kolega KACZURAK ARTUR zdobywając 58 punktów GP.
Na drugim miejscu znalazł się kolega GORLEWSKI ANDRZEJ zdobywając 47 punktów GP,
trzecie miejsce na zajął kolega KALICKI RADOSŁAW zdobywając także 47 punktów (w takim przypadku liczona jest łączna długość złapanych ryb w wszystkich edycjach GP).

BENY

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish