Zbiornik w Janowie został wybrany jako łowisko rezerwowe dla rzeki Narew w Dokrorcach, która od trzech lat nie pozwala rozegerać tam zawodów ze względu na zbyt wysoką po ulwenych deszczach wodę. W związku z tym, że nikt wczesniej na tej wodzie nie łowił, a ja miałem okazję aż dwukrotnie moczyć tam kija, udzielałem jak tylko mogłem informacji na temat zbiornika i jego rybostanu. Poniżej cytaty z forum Okonia:

Beny - Może ktoś coś wie o tej wodzie? Bo nigdy nie miałem nawet okazji być nad tą wodą. Dziękuję z góry.

Artfish - W Janowie z ryb do łowienia na spina występują szczupce, okonie, jazie, sumy, powinien być kleń i ze słyszenia wiem że są pstrągi (chyba tęczaki) takie do 1,5kg ponoć kiedyś kilka ich tam wpuszczono. Rzeka powyżej zalewu jest odgrodzona siatką, ale być może ryby mogą migrować, przynajmniej te mniejsze. Połowa zbiornika jest dostępna i mało zarośnięta, pozostała część porośnięta grążelami i płytsza. Max głebokość to wg mnie ok 2m. Zbiornik jest długi i wąski, do ogólnego wędkowania został udostępniony 2 lata temu, wcześniej trzeba było dopłacać 50zł w gminie. Ryba powinna być, chociaż w ubiegłym roku przy dużej wodzie ktoś puścił zastawkę i troszkę ryb popłynęło na Kumiałkę. O rybostanie powiemy więcej jak 20 spinningistów napadnie na tą wodę w niedzielę.

Beny - Dzięki wielkie za informację Artfish

SebastianS - Wiem od szczęśliwego łowcy że pstrąg się trafia, ale wybitnie sporadycznie. Potokowy konkretnie i niespecjalnie duży. Skąd on tam się wziął to nie mam pojęcia.

Mariobuz - Czy rzeka Kumiałka również wchodzi w sektor zawodów? Co ze spławikowcami, których to w weekend jest sporawo?

Artfish - Ze względu na to iż zalew ma stosunkowo niedużą powierzchnię, a zawodników może stawić się sporo, dopuszczona do łowienia będzie też rzeka Kumiałka górę od zalewu, zgodnie z podziałem na wylosowane sektory.
Występujący spławikowcy i grunciarze są "nietykalni", nie mamy możliwości wyłączenia zbiornika na czas zawodów. Łowimy zgodnie z regulminem, zachowując odstępy od łowiących.

Jac1234 - Jak tam wyniki? Pochwalcie się chociaż

Artfish - Brały ładne okonie - 36,32,28,26,25cm itd. Nikt nie trafił miarowego szczupaka, okonki brały rano zaraz po porannej burzy, potem strasznie ciężko było cokolwiek dłubnąć. Na 18 startujących 12 zdobyło punkty do klasyfikacji GP. Specjaliści od troka przerzucili masę małych pasiaków, trzeba było potraktować je selektywną przynętą, żeby dostać miarowego. Standardowo zachowana była formuła żywej ryby.
Beny jak wyszły zdjęcia?

Beny - Zdjęcia wyszły całkiem fajne :) Oto one:

Wyniki:
1 miejsce - Artur Kaczurak
2 miejsce - Marcin Frąckiewicz
3 miejsce - Wojciech Palczewski
Łowca Najdłuższej Ryby - Ireneusz Dudar (okoń 36cm)

ARTFISH

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish