Dnia 19 czerwca 2010 roku odbyła się kolejna odsłona cyklu spiningowego Grand Prix okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku. Tym razem miejscem zmagań została rzeka Narew w okolicach wsi Łaś Toczyłowo. Na porannej odprawie stawiło się 16 podlaskich wędkarzy, a sektory wyznaczono od drewnianego mostu w górę rzeki oraz w dół.
Pogoda w tym dniu nie zawiodła nikogo i sprawiła, że ryby brały wyśmienicie. W pierwszej turze wyniki były wyśmienite, złowiono wiele pięknych i silnych okoni, parę ładnych szczupaków. Wtedy też padł rekordowy wynik kolegi z Siemiatycz- Łukasza Wawryniuka, który wyciągnął z wody 2 wspaniałe szczupaki 68cm i 71,4cm (największa ryba zawodów) wygrywając tym samym sektor.
Po pierwszej turze przyszedł czas na wymianę swoich spostrzeżeń odnośnie ryb i wody przy tradycyjnym ognisku. Po godzinnym odpoczynku rozpoczęła się 2 tura. Ryba w dalszym ciągu dawała się skusić bardzo często, co odbiło się na świetnych wynikach. Żaden spiningista po tej turze nie pozostał z zerowym wynikiem! Ostatecznie po 2 turowych zmaganiach najlepsi okazali się:
- I miejsce - Kalicki Radosław
- II miejsce - Kaczurak Artur
- III miejsce - Wawryniuk Łukasz

Dodatkowo nagrodzono także łowcę największej ryby, którą został wspaniały szczupak kolegi Łukasza Wawryniuka - 71,4 cm.

Po zakończonych zmaganiach we wsi Łaś Toczyłowo zawodnicy przejechali do miejscowości Góra, w której odbyć się miała następnego dnia ostatnia już edycja spiningowego Grand Prix na rok 2010. Podczas nocnej integracji opowieściom o wielkich rybach nie było końca...


BENY

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish