18 kwietnia odbyły się towarzyskie zawody po nazwą Pstrąg Supraśli. Można było poruszać się własnymi środkami transportu i łowić w całym dorzeczu rzeki Supraśl. Wymiar pstrąga ustalono na 35cm, co zgodne jest z wymiarem obowiązującym w okręgu białostockim. Zawody odbyły się na żywej rybie, a dowodem złowienia było zdjęcie na tle miarki sędziowskiej. Nie dane mi było pojawić się na tych zawodach, ale pytając o wyniki kolegę Cezarego otrzymałem taką oto odpowiedź:
"Artur. Rybek było kilka. Ja miałem szczupaka 63 i kropka 33. Wojtek miał 3 krótkie szczupaczki i 2 niemiarowe pstrążki. Długi podobno przeszedł sam siebie, bo jak dzwonił ok 15.00, to mówił, że jeszcze zostaje i ma chyba 13 pstrągów oraz sporo niezaciętych brań. Szkoda tylko, że najdłuższy 34 cm. Reszta nie wiem czy coś miała, bo się nikt nie chwalił. Dzień bardzo słoneczny, a co za tym idzie trudne warunki, by złowić dobrego kropkowańca. Pozdro."

Szczęśliwym łowcą wymiarowego pstrąga o długości 37cm okazał się być kol. Radź Bartek, on też przejął w posiadanie wielki puchar, który czekał na zwycięzcę już od ponad roku (w 2009r. nie złowiono żadnego wymiarowego pstrąga).

 

BENY - gratulacje!!!

ARTFISH

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish