Pstrąg Supraśli

Dnia 10.04 odbyły się V Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Prezesa Klubu Barwena „Pstrąg Supraśli 2011”. Na odprawie zorganizowanej o godzinie 6:30, pod siedzibą główną okręgu PZW Białystok, znajdującego się przy ulicy Jurowieckiej 33, stawiło się 13 spinningistów.

Podczas odprawy każdy z uczestników imprezy został zapoznany z zasadami obowiązującymi podczas zawodów towarzyskich - zostały też rozdane miarki na tle, których miały być wykonane zdjęcia wymiarowych pstrągów (35cm).

Po zapoznaniu się z regulaminem, każdy z zawodników udał się na zadeklarowane wcześniej łowisko (rzeka Supraśl oraz jej bezpośrednie dopływy), które mimo niesprzyjającej aury miało go obdarzyć pięknie ubarwionym pstrągiem potokowym.

Zgodnie z ustalonym na odprawie planem, czas przeznaczony na łowienie wynosił 6 godzin ( 8:00 – 14:00), po którym zawodnicy mieli godzinę na dotarcie nad zalew w Supraślu, by ostatecznie zgłosić złowione ryby.
W trakcie zmagań zawodnicy zmagali się z bardzo silnym wiatrem, który bardzo utrudniał trafienie przynętą w koryto rzeki. Prócz silnego wiatru, pogoda zgotowała niespodziankę w postaci opadów śniegu z deszczem. Mimo to wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. W trakcie zmagań zostało złowionych wiele niewymiarowych pstrągów oraz wymiarowych szczupaków.

Determinacja zawodników pozwoliła obsadzić całe podium, które wyglądało następująco:
1. Adam Łapiński - Pstrąg potokowy 46 cm
2. Radosław Kalicki – Pstrąg potokowy 42,5 cm
3. Michał Kryński – Pstrąg potokowy 38,5 cm

 

Jak zawsze w bardzo pozytywnej atmosferze wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia nad zalewem, po czym w doskonałych humorach rozjechaliśmy się do domów.

BENY

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish