Jaź Kiermus - 24.06.2012r. NAREW Kiermusy

W niedzielę 24 czerwca miała miejsce ostatnia edycja spinningowego Grand Prix PZW okręgu Białystok na sezon 2012. Miejscem zmagań podlaskich spinningistów była rzeka Narew w okolicy wsi Kiermusy.

Na miejscu wyznaczonym przez organizatorów stawiło się 26 gotowych do rywalizacji wędkarzy. Podczas odprawy przedstawiono najważniejsze punkty regulaminu, wytyczono sektory oraz wytyczono dwie 4-godzinne tury.
Zawodnicy wylosowali numery startowe przydzielające ich do danych sektorów, po czym czekali na sygnał startowy. W pierwszej turze wyniki były bardzo słabe. Główną rybą wyławianą przez spinningistów był okoń. Podwyższona i mętna woda sprawiła, że drapieżniki nie żerowały i wiele kart zawodniczych zdawano z wynikiem zerowym.

Kolega Mariusz Waszkiewicz zaliczył 33 cm okonia, zaś Radek Kulesza wyholował ponad 110cm suma, który niestety nie zalicza się do punktacji ze względu na okres ochronny.

Szczęśliwymi łowcami wymiarowych okoni w tej turze byli: Gorlewski Andrzej, Szostawicki Kamil, Niewierowski Krzysztof, Dudar Ireneusz, Łapiński Adam, Radź Bartłomiej, Sokołowski Wojciech, Kalicki Radosław, Sobolewski Adam, Gorzelski Bogdan, Tofiluk Piotr.
W przerwie między turami odbyło się niezmiennie ognisko integracyjne, podczas którego można było odpocząć i zebrać siły.

Druga tura odbywała się w palącym słońcu. Ryby znowu odmówiły współpracy, co przełożyło się bezpośrednio na wyniki. 18 zawodników zakończyło turę bez punktów. Wymiarowe okonie udało się jedynie przechytrzyć paru łowcom. Andrzej Gorlewski, Niewierowski Krzysztof, Dudar Ireneusz, Waszkiewicz Mariusz, Sokołowski Wojciech, Sobolewski Adam, Gorzelski Bogdan oraz Tofiluk Piotr zapunktowało łowiąc pasiaste drapieżniki.

Po zakończeniu łowienia odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów. Po podliczeniu punktacji na podium tego dnia stanęli:
1. Gorzelski Bogdan
2. Waszkiewicz Mariusz (+ puchar za najdłuższą rybę- okoń 33,3cm )
3. Gorlewski Andrzej

Tuż po wręczeniu nagród odbyło się także wręczenie najlepszym zawodnikom Grand Prix 2012 nagród. Mistrzem okręgu został zasłużenie kolega Andrzej Gorlewski zdobywając we wszystkich edycjach 68 pkt.
Miejsce drugie zajął kol. Gorzelski Bogdan, zaś trzecie miejsce podium zajął kol. Radosław Kalicki.

Zawodnicy pożegnali się i wyruszyli do domów, gdzie przygotowywać się będą do rozpoczynającego się we wrześniu kolejnego Grand Prix 2013.

BENY

 

Przygotowywanie Protokołów i Klasyfikacji Końcowej - jak zwykle niezastąpiony - Irek D.

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish