Szczupak Supraśli - 13.05.2012 SUPRAŚL

Dnia 13 Maja 2012 roku odbyły się pierwsze w tym roku zawody spinningowe organizowane przez sekcję Podlaskiego Klubu Wędkarskiego- "Barwena". Miejscem zmagań był położony niedaleko Białegostoku urokliwy Supraśl i rzeczka płynąca tuż obok o tej samej nazwie.
W niedzielny poranek na starcie stawiło się aż 32 zawodników! Frekwencja ta bardzo ucieszyła organizatorów i sprawiła, że klimat zawodów był bardzo pozytywny. Zjawili się reprezentanci Augustowa, Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Białegostoku oraz Supraśla.

Odprawa rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 6.30 tuż nad zalewem w Supraślu. Przedstawiono regulamin oraz wypisano karty startowe zawodnikom. Po przygotowaniu wszystkiego padł sygnał startowy i zawodnicy szybko rozeszli się po przydzielonych sektorach.
Pierwszą turę w sektorze "A" wygrał kolega Bochenko Dariusz łowiąc 3 wymiarowe szczupaki - 2650 pkt). Tuż za nim uplasował się Radek Kalicki zdobywając 2200 punktów. W sektorze "B" kolega Niewierowski Krzysztof zainkasował 570 punktów co pozwoliło mu objąć prowadzenie w sektorze.
Po ustalonej na odprawie godzinie powrotu i zdania kart startowych standardowo odbyło się ognisko integracyjne podczas którego można było odpocząć, uzbierać siły, poznać nowych kolegów lepiej, pośmiać się i zjeść przepyszne kiełbaski, boczek czy kaszankę z ogniska.

Po przerwie rozpoczęto druga czterogodzinną turę. Pogoda zdecydowanie poprawiła się jednak ryby nie dawały się tak skutecznie skusić jak podczas pierwszej tury. W sektorze "B" kolega Dariusz Bochenko zaciął pięknego szupaka(?). Walka na delikatnym, okoniowym sprzęcie trwała około 30 minut. Wędkarze jak i przechodnie, którzy obserwowali sytuację podziwiać mogli potężne odjazdy na hamulcu i skończone niepowodzeniem próby oderwania ryby od dna. Finalnie jednak nie udało się pokonać tego okazu i dźwięk pękającej żyłki zakończył wspaniałą walkę.
Sektor "B" wygrał kolega Sobolewski Adam łowiąc między innymi ładnego klenia ( 43cm). Sektor "A" wygrał Cezary Baraszko zdobywając 850 punktów.

Na zbiórce obwieszczającej koniec zawodów przeliczono punktację oraz nagrodzono najlepszych tego dnia.
Na podium stanęli :
1. Radosław Kalicki
2. Marek Bogucki
3. Cezary Baraszko

Łowcą największej ryby został kolega Radosław Kalicki łowiąc szczupaka o długości 57,1 cm.

BENY

 

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish