Boleń NARWI - Góra Strękowa 02.09.2012r.

Początek września rozpoczął się otwarciem nowego sezonu spinningowego Grand Prix. Podlaska "Barwena" odpowiedzialna za sekcję spinningową Podlaskiego Klubu Wędkarskiego jak zwykle stanęła na wysokości zadania i zorganizowała wspaniałe zawody wędkarskie. Miejscem zmagań była bardzo specyficzna okolica zarówno pod względem rybostanu jak i pod względem historycznym.
Góra Strękowa- wieś przy podnóżu góry, na której to bohaterską walką i jeszcze bardziej bohaterską śmiercią zasłynął kapitan (jeszcze kapitan, aczkolwiek już od 8 września 2012- major) Raginis.
O godzinie 6.00 tuż pod wzgórzem zebrała się bardzo liczna reprezentacja podlaskiej sceny spiningowej. Z zawodów na zawody zbiera się coraz liczniejsze grono spinningistów, tym razem mimo dość sporej odległości od Białegostoku, Siemiatycz, Augustowa zebrało się aż 31 zawodników.
Po tradycyjnej odprawie w pełnym rynsztunku o godzinie 7.00 padł sygnał rozpoczynający zmagania. Zawodnicy rozeszli się na wylosowane sektory. Dolny sektor (B) niezmiennie prowadził w dół rzeki do wpływu Biebrzy, zaś sektor A do śluzy w Strękowej Górze.
Wyniki pojawiły się bardzo szybko. Ryba żerowała dość intensywnie co przełożyło się na dużą ilość ryb wpisanych w karty zawodnicze. W sektorze "B" Irek Dudar zapunktował szczupakiem 59,6 cm. Niemal każdy zawodnik schodził z sektora z punktami. Sektor wygrał Kamil Szostawicki łowiąc wymiarowego szczupaka i pokaźną ilość okoni.
Sektor górny "A" także okazał się być owocny. Tutaj popis dali koledzy Wojciech Sokołowski (1230 pkt i I miejsce w sektorze), Andrzej Gorlewski ( 440 pkt), Łukasz Wawryniuk ( 380 pkt).
Po czterogodzinnej turze przy pięknej, słonecznej pogodzie nastał czas na niezastąpione ognisko integracyjne. W tym miejscu należy też wspomnieć o wspaniałej atmosferze panującej wśród kolegów wędkarzy. Cieszy coraz większa ilość kolegów przybywających na zawody spinningowe a jeszcze bardziej cieszy, że wędkarze Ci okazują się na prawdę ciekawymi i pozytywnymi ludźmi.
Po zregenerowaniu sił i zaspokojeniu głodu rozpoczęła się tura druga. Zawodnicy udali się na odpowiednie sektory i jak się okazało ryby pojawiły się w kartach startowych niemal natychmiast.
Kolega Mateusiuk Maciek podniósł poprzeczkę łowiąc wymiarowego szczupaka i doławiając okonia, co jednocześnie dało mu zwycięstwo w sektorze "A". Mało który zawodnik schodził z tury z wynikiem zerowym.
W sektorze "B" najlepszy okazał się Adam Łapiński uzyskując 510 pkt. Tuż za nim uplasował się Andrzej Gorlewski z 390pkt.
O godzinie 17.00 zakończono łowienie i o 17.30 zaczęto podliczanie punktacji. Podium tego dnia wyglądało następująco:
1. Andrzej Gorlewski ( Augustów)
2. Kamil Szostawicki (Białystok- koło "Sazan")
3. Dariusz Kulesza (Białystok)
Najdłuższa ryba- Ireneusz Dudar- szczupak 59,6 cm Po wręczeniu pucharów i dyplomów w serdecznym klimacie pożegnaliśmy się i wyruszyliśmy do domów, by powoli przygotować się do kolejnej edycji w Doktorcach.

BENY

 

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish