Sandacz Siemiatycz - 30.09.2012r.

O godzinie 6.00 nieopodal niedokończonego hotelu nad zalewem spotkało się 32 podlaskich spinningistów. Niezmiennie pojawili się reprezentanci Augustowa, Białegostoku, Bielska Podlaskiego i oczywiście Siemiatycz. Od samego początku humory dopisywały wszystkim nawet tym, którzy zmęczeni po ciężkiej nocy postanowili jednak stanąć w szranki i spróbować połowić.
Podczas odprawy przypomniano o wymiarach ryb oraz o tym, że I zbiornik ma spuszczaną wodę i jest tym samym wyłączony z łowienia. Sektory wyglądały następująco - sektor A- cały brzeg od strony hotelu w II i III zalewie, sektor B-cały brzeg od strony Siemiatycz.
O godzinie 7.00 organizatorzy dali sygnał startowy (tzw."paszczowy") i zawodnicy porozchodzili się do swoich sektorów.
Poranne pierwsze 1,5 godziny owocowało w dużą ilość łowionych ryb. 90% z nich nie spełniała jednak wymiarów i tym samym przerzucono masę okoni i szczupaczków. W sektorze "A" wymiarowego szczupaka (51cm) przechytrzył kol. Marek Bogucki co dało mu pierwsze miejsce w sektorze. W sektorze "B" natomiast najlepszy okazał się kol. Leszek Lewkowski punktując okoniami.

Gdy pogoda zmieniła się i zaczął wiać bardzo silny i przenikliwy, chłodny wiatr ryby wyraźnie słabiej żerowały. Po zakończeniu pierwszej tury i powrocie zawodników odbyło się tradycyjne ognisko integracyjne. W tym miejscu pochwalić należy wzorową organizację przez kolegów z Siemiatycz. Wyśmienity grill na której skwierczały kiełbaski, boczek, karkówka czy kaszanka oraz bardzo pozytywny klimat sprawił, że po raz kolejny zawody organizowane przez nich zaliczały się do jednych z weselszych i bardziej udanych. Brawo Panowie!
Po regeneracji i zaspokojeniu głodu zawodnicy wyruszyli na kolejną, czterogodzinną turę. Tym razem wspaniały popis umiejętności wędkarskich dał reprezentant Siemiatycz- kol. Łukasz Wawryniuk. Z niemal jednego miejsca po pięknym holu trzymał w rękach 1 okonia i 2 szczupaki. Pierwszy mierzył 72cm (najdłuższa ryba zawodów), drugi zaś 61cm. Łukasz tym samym oczywiście wygrał sektor "B". W sektorze " A" pierwszy był kol. Adam Łapiński łowiąc wymiarowego szczupaka oraz wymiarowe okonie.


Gdy czas na łowienie minął, zawodnicy wrócili do "bazy" by zdać sędziom karty startowe. Wyniki zostały dokładnie podliczone i najlepsi tego dnia zostali nagrodzeni.

1. Maciej Mateuszuk
2. Marek Bogucki
3. Leszek Lewkowski

Łowcą najdłuższej ryby został Łukasz Wawryniuk (szczupak 72cm)
Na koniec zrobiliśmy krótką sesję zdjęciową i rozjechaliśmy się do domów by powoli przygotowywać się na kolejną odsłonę spinningowego Grand Prix.

BENY

 
 


 
® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish