Boleń Narwi - Góra Strękowa 25.06.2013r.

 

25 sierpnia 2013 roku rozpoczęła się nowa edycja Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego na rok 2014. Miejscem rozegrania pierwszych zawodów była rzeka Narew w okolicy wsi Góra Strękowa.

O godzinie 6:00 obok góry Raginisa stawiło się do boju 39 zawodników z całego Podlasia. Tradycyjnie, w drodze losowania wszyscy zostali podzieleni na dwa sektory: A – w górę rzeki, B - w dół. Po krótkiej odprawie wszyscy ruszyli na pierwszą czterogodzinną turę zawodów.

Po kilkunastu porannych rzutach większość osób zdążyła się przekonać, że nie będą to zawody, gdzie pojedyncze okonie zadecydują o podium. Od samego rana w obydwu sektorach na wędkach meldowały się wymiarowe okonie i pojedyncze szczupaki. Po czterech godzinach tylko 11 wędkarzom nie udało się zaliczyć tury. Pozostali zawodnicy złowili całą masę wymiarowych okoni oraz dwa szczupaki i bolenia, robiąc tym samym 5 wyników przekraczających 1000 punktów. Sektor A wygrał kol. Frąckiewicz Marcin(1690 pkt.) łowiąc, jak się później okazało, najdłuższą rybę zawodów - szczupaka mierzącego 63,2cm. Zaraz za nim uplasowali się kol. Dąbrowski Paweł(1420 pkt.) oraz Wawryniuk Łukasz(900 pkt.). W sektorze B popis dał kol. Rudak Piotr(1080pkt.) , łowiący jedynego tego dnia wymiarowego bolenia i kilka okoni. II miejsce w tym sektorze wywalczył Kalicki Radosław (1010pkt.), który zdobył tyle samo punktów co kol. Andrzej Gorlewski. W tym wypadku o kolejności zajętych w sektorze miejsc zadecydowała długość największej ryby.

W przerwie pomiędzy turami tradycyjnie zapłonęło ognisko, przy którym można było zregenerować siły, uzupełnić braki płynów i skosztować „kiełbasy dla odważnych”.

Wszyscy zawodnicy podbudowani osiągniętymi w pierwszej turze wynikami ruszyli na drugą część zawodów. Tym razem żadnemu wędkarzowi nie udało się złowić innego gatunku ryby niż okoń, jednak ilość pasiastych drapieżników była niewiele mniejsza jak podczas pierwszej tury. Sektor B wygrał kol. Radosłąw Kalicki(630 pkt.) wyprzedzając tym samym kol. Jakubowskiego Mateusza (380 pkt.) oraz Andrzeja Gorlewskiego (380 pkt.). W sektorze A pokaźną ilością złowionych okoni popisali się kol. Waszkiewicz Mariusz (920 pkt.), Marek Bogucki (820 pkt.) oraz Kulesza Dariusz (820 pkt.).

Po ciężkiej, matematycznej pracy organizatorom zawodów udało się wytypować zwycięzców pierwszej edycji Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego. Zawodnikom wręczone zostały puchary za trzy pierwsze miejsca oraz statuetka za najdłuższą rybę zawodów.

Kolejna edycja GP'x odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie w Łasi Toczyłowo.

Podczas tych zawodów 39 zawodników złowiło 2 szczupaki, 1 bolenia oraz 155 okoni. Po raz pierwszy osiągnęliśmy tak liczną ilość startujących wędkarzy oraz tak obfite wyniki. Rosnąca ilość osób startujących potwierdza słuszność rozgrywania tego typu imprez w formule żywej ryby.


Wyniki:
I MIEJSCE: Radosław Kalicki
II MIEJSCE: Mariusz Waszkiewicz
III MIEJSCE: Andrzej Gorlewski
NAJDŁUŻSZA RYBA: Marcin Frąckiewicz (szczupak 63,2 cm)

Fotorelacja:

MARIO

 

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish