Szczupak Narwi - Łaś Toczyłowo 08.09.2013r.

Komunikat przed zawodami głosił:

Klub Spinningowy BARWENA zaprasza wszystkich miłośników spinningu na II edycję zawodów z cyklu Grand Prix 2014r. okręgu Białostockiego.


Miejsce zawodów: Rzeka Narew w miejscowości Łaś Toczyłowo (zbiórka pod drewnianym mostem)
Termin: 08.09.2013 r.
Godzina zbiórki: 6:00
Przebieg zawodów: dwie tury po cztery godziny
Uczestnicy: wszyscy członkowie Okręgu PZW Białystok


Na miejscu zawodnicy zostaną poinformowani o obowiązujących wymiarach ryb i punktach przyznanych za złowienie poszczególnych gatunków, zgodnie z regulaminem sportowego połowu ryb.

Podczas odprawy podane zostaną szczegóły dotyczące wyznaczonych sektorów. I tura rozpocznie się o godzinie 6:30 i trwać będzie do godziny 10:30. Powrót do punktu sędziowskiego i zdanie kart startowych do godziny 11:00. W przerwie, pomiędzy turami organizator przewidział ognisko i kiełbaski. Po zakończeniu drugiej tury nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników i uhonorowanie zwycięzców.

Wręczone zostaną puchary za zajęcie pierwszych trzech miejsc i puchar za najdłuższą rybę zawodów. Zawody odbędą się na „żywej rybie”, w związku z czym zawodnicy zobowiązani są do posiadania podbieraków i siatek do przetrzymywania ryb do czasu ich zmierzenia.

Udział w zawodach wymaga wpłaty 10 zł na miejscu zbiórki.
Nie jest wymagane wcześniejsze potwierdzenie stawiennictwa.

ZAKAZ TRENINGU 3 DNI PRZED ZAWODAMI !


Relacja po zawodach była następująca:

8 września 2013 odbyła się druga z ośmiu zaplanowanych edycji Spinningowego Grand Prix Okręgu Białostockiego na rok 2014. Miejscem rozegrania zawodów była rzeka Narew w miejscowości Łaś Toczyłowo. Na spotkaniu organizowanym przez spinningową sekcję Podlaskiego Klubu Wędkarskiego - „Barwenę” stawiło się po raz kolejny 38 osób z różnych stron naszego województwa. O godzinie 6:00 zawodników przywitała gęsta mgła, która w połączeniu z pięknym wschodem słońca skusiła niejednego do wyjęcia aparatu. Po krótkiej, ale treściwej odprawie oraz załatwieniu spraw organizacyjnych, wszyscy ruszyli na pierwszą czterogodzinną turę.

Pierwsza część zawodów pokazała, jak różni się rybostan obydwu sektorów. W sektorze A złowiono same okonie, a ich najlepszym łowcą okazał się kol. Radek Kalicki, wyprzedzając znacznie kol. Eryka Sadowskiego oraz Tomasza Lubę. W sektorze B czterem osobom udało się złowić wymiarowe szczupaki oraz 52,5 cm jazia, którego złowił Bogdan Gorzelski. Jakby tego było mało, Bodzio dorzucił jeszcze wymiarowego szczupaka i okonia co w zupełności wystarczyło aby zdominować sektor. Zaraz za nim uplasował się kol. Leszek Fabiańczyk, który także złowił wymiarowego esoxa i kilka sztuk pokaźnych okoni. Trzecie i czwarte miejsce przypadło łowcom pojedynczych szczupaków: kol. Nikonowi Szeremecie oraz Robertowi Łukaszukowi.

W przerwie organizatorzy zaskoczyli uczestników i tym razem zamiast tradycyjnego ogniska zaserwowali gar bardzo smacznej świerzynki. Po godzinnym odpoczynku wszyscy zawodnicy byli już gotowi na kolejną turę.

Zgodnie z oczekiwaniami, po raz kolejny w sektorze w dół od drewnianego mostu, odnotowano zdecydowanie lepsze wyniki niż w górę. Ciekawie wyglądał punktowy rozkład pierwszych sześciu punktowanych do GP miejsc w sektorze A, gdzie różnica między kolejnymi zawodnikami wyniosła dokładnie 10 pkt. W sektorze B klasę ponownie pokazał Radek, który zdeklasował rywali wymiarowym szczupakiem i okoniami, co zagwarantowało mu zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. W ostatecznym rozliczeniu drugie miejsce zajął kol. Leszek Fabiańczyk, zaś na trzecie miejsce na podium wdrapał się po szybkim, blisko 5 kilometrowym sprincie kol. Kamil Szostawicki.

Podsumowując wyniki 38 zawodników złowiło tego dnia 105 okoni, 5 szczupaków oraz jednego jazia i jednego klenia.

MARIO


 

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish