28.05.2017r. - Okoń Narwi - Góra

Kolejna edycja zawodów z cyklu GPx Okręgu za nami. Niedziela przywitała nas pięknym słońcem. Tuż po świcie na miejscu zbiórki w miejscowości Góra nad Narwią stawiło się ponad 50 zawodników, rządnych walki o punkty w klasyfikacji. Pogoda jak i ostatnio … nie zapowiadała nic dobrego, jednak wszyscy z nadzieją na sukces ruszyli nad wodę. 
 Pierwszą turę zawodów rozpoczęliśmy planowo o godzinie 7.00. Podzieleni na dwa sektory rozeszliśmy się na wcześniej upatrzone pozycje. Na pierwsze pozytywne sygnały nie trzeba było długo czekać. W około 20 minucie łowienia na kiju Grzegorza Paciejuka zameldował się ładny okoń. Po zmierzeniu okazało się, że ma 26,4 cm długości. Był to dobry prognostyk na dalszą część dnia. Chwilę później Grzegorz wyciągnął jeszcze kilka mniejszych. Sukcesywnie spływały do mnie informacje o kolejnych złowionych rybach. W okolicy godziny 9ej na wędce Marka Knyszewskiego pokazał się okoń, flagowa ryba zawodów. Kilkanaście minut później szczupak 52,3 cm. i kolejny zadowolony wędkarz. Następne info spłynęło od Tomka Sokoła, który prawie spod nóg wyciągnął szczupaka 53,6 cm. Tomek łowił na plecionkę 0,06 nawiniętą na Zaubera 2500. Szczęśliwą przynętą okazała się guma Crazy Fish na koniku od Leszka. Emocje sięgały zenitu, jak również temperatura otoczenia, która dawała się we znaki miłośnikom spinningu. 
Chociaż nie wszyscy zawodnicy byli o poranku przekonani o sukcesie dnia dzisiejszego, jednak wielu z nich zapunktowało w pierwszej turze. Zmęczeni ale z bananem na twarzy wracali do sędziego z wypełnionymi kartami. Tura zakończyła się o godzinie 12.00. 
W przerwie miedzy turami organizatorzy serwowali pyszne flaczki, ku pokrzepieniu ciała i tu podziękowania dla naszego specjalisty od cateringu Michała. 
Czas szybko mijał na koleżeńskich pogadankach, słońce prażyło niemiłosiernie, a obowiązki wzywały do wyruszenia po kolejne punkty. Już w pierwszych minutach drugiej tury spływały informacje o złowionych rybach. Okonie meldowały się u Grześka Paciejuka (największy okoń 29,2 cm), ładnego złowił Rafał Kuć (27,8 cm), Andrzej Wasiluk (25,8 cm), Jacek Rybicki (25,0 cm). Około 13.30 dobre wieści miał Grzegorz Piechowski. Uczepionego na wędce Horneta dogonił szczupak, jak się później okazało największy na zawodach. Po zmierzeniu (64,5 cm) i szybkiej sesji foto trafił z powrotem do domu. Z tego samego miejsca wcześniej Grześkowi uderzył kleń około 40 cm ale niestety nie dał się wyholować, tylko majestatycznie zamachał ogonem i odpłyną w siną toń. Podsumowując zawody w Górze trzeba chłopaków pochwalić za wytrwałość i zaangażowanie, mimo pełnej lampy dotrwali i walczyli do samego końca zawodów. 
Jak okazało się po zsumowaniu wyników, w Narwi na tym odcinku pływają tylko dwa gatunki ryby: okoń i szczupak. Grzegorz widział jeszcze ponoć klenia… w każdym bądź razie okoni złowiliśmy około 100 sztuk no i trzy szczupaki: Marka Knyszewskiego (52,3 cm), Tomka Sokoła (53,6 cm) no i największy na zawodach Grześka Piechowskiego (64,5 cm).

 

- I miejsce Grzegorz Paciejuk
- II miejsce Wojciech Mazur
- III miejsceAndrzej Wasiluk
I w tym momencie klasyfikacja generalna po 14 turach bardzo się zmieniła, zapraszam do odwiedzenia strony www.barwena.podlasie.pl tam znajdziecie wszystkie wyniki a także relacje z innych zawodów. 
Kolejne zawody odbędą się 25 czerwca 2017 w Strękowej Górze koło mostu drogowego. Zawody będą miały podwójne znaczenie gdyż po nich zostanie wyłoniony Mistrz Okręgu 2017. Do zobaczenia w czerwcu w Strękowej Górze. 

 

 

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish