VIII GP SPINNINGU "BOLEŃ NARWI" 25-06-2017 FINAŁ ZMAGAŃ 2017

 

 Przyszedł czas na relację z ostatniego GP Okręgu Białystok 2017 . Jak zapowiadaliśmy wcześniej spotkanie miało miejsce Strękowej Górze przy moście drogowym. Na godzinę 6.00 przyjechało 51 uczestników zawodów. Presja spotkania była bardzo duża, zwłaszcza dla osób  z górnej części tabeli. Tu rywalizacja była od samego początku, zwłaszcza, że po tych zawodach miał być wyłoniony Mistrz Okręgu. Liczyła się każda ryba, każdy dodatkowy punkt bo różnica w tabeli była minimalna. Ale do rzeczy. Wystartowaliśmy o czasie, czyli o 7.00 na wyraźny znak Sędziego. Nie trzeba było iść daleko, żeby po kilku minutach usłyszeć zadowolenie jednego z zawodników. Pierwszy okoń zameldował się tuż przy moście. 
 Jak na tę porę roku, pogoda przypominała raczej ciepłą, deszczową jesień a nie początek lata. Z drugiej strony, lekki wiaterek obiecywał całkiem niezłe wyniki. Po obfitych deszczach sprzed kilku dni pozostało jedynie wspomnienie i utrudniające łowienie zielsko spływające w dół rzeki, zwłaszcza w okolicy brzegów, a tu najbardziej prawdopodobnym było złowienie ukrytego w burcie okonia czy szczupaka. Na kolejne zgłoszenia ryb nie trzeba było długo czekać. W sektorze „B” ładnymi okoniami pochwalił się Tomek Sokół (30.6cm), Rafał Konicki (28.5cm), Mariusz Waszkiewicz (27.8 cm). Sektor „A” również obfitował w okonie. Największego w turze złowił Andrzej Gorlewski (27.4 cm). Także Irek Dudar (26.8 cm) i Michał Mancewicz  (26.2 cm) pochwalili się swoimi zdobyczami. Jak to na zawodach nie mogło zabraknąć szczupaków. Te chciały współpracować tylko z zawodnikami z sektora „A”. Jakub Choiński wyholował 52.2 cm szczęścia co dało mu 2 miejsce w sektorze po pierwszej turze zawodów, jednak zdeklasował go Michał Chrzanowski szczupakiem 51.5 cm i kilkoma okoniami. Pierwsza tura zakończyła się o godzinie 11.00, po czym organizatorzy zaprosili uczestników ma pyszny bigos przygotowany przez Michała Mancewicza, naszego specjalistę od gastronomii.

 

                Drugą turę zmagań rozpoczęliśmy o godzinie 12.00. Póki co po pierwszej turze nikt z zawodników nie złowił flagowej ryby zawodów – bolenia. Z relacji zawodników w przerwie wynikało, że bolenie w tym dniu nie były aktywne, nie było widać miejsc ich zerowania. Nawet kleń czy jaź nie zbierał z powierzchni latających owadów. Można było liczyć jedynie na zabawę z okoniami i szczupakami. Na pierwsze okazy nie trzeba było długo czekać. Największego okonia złowił Michał Mancewicz (32.5 cm) w 25 minucie drugiej tury. Andrzej Wasiluk wyholował garbusa (29.1cm). generalnie okonie w trakcie zawodów dopisały, co pomogło uzyskać dodatkowe punkty w klasyfikacji. Nie było by jednak zawodów Boleń Narwi bez bolenia. Jak się okazało na koniec zawodów największą rybę zawodów, jedynego bolenia złowił Grzegorz Paciejuk. Okazała ryba mierzyła 72.5 cm długości. Jak na każdych zawodach nie obyło się bez niespodzianek pogodowych. Godzinę przed zakończeniem zawodów spadł rzęsisty deszcz, jednak nie odstraszył on zawodników i wszyscy walczyli do samego końca.

                Podsumowując zawody w Strękowej Górze chcemy podziękować zawodnikom za tak liczne przybycie. Jeżeli chodzi o zwycięzców zawodów to:

I miejsce – Mariusz Waszkiewicz

II miejsce – Tomasz Sokół

III miejsce – Marcin Dmitruk

Największa ryba zawodów – Boleń 72,5 cm Grzegorz Paciejuk

Po rozegraniu ośmiu edycji zawodów z cyklu GP okręgu nadszedł też czas na podsumowanie wyników i wyłonienie najlepszych zawodników. Podkreślenia należy fakt, iż do samego końca drugiej tury spotkania w Strękowej Górze trwała walka o najmniejsze punkty, zwłaszcza wśród zawodników z góry tabeli. Ale żeby nie przedłużać…

Mistrz Okręgu 2017 - Mariusz Waszkiewicz

I vice Mistrz Okręgu 2017 – Andrzej Bednarz

II vice Mistrz Okręgu 2017 – Paweł Dąbrowski

III vice Mistrz Okręgu 2017 – Leszek Fabiańczyk

 

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish