Rzeka Narew w Strękowej Górze to jedno z rybniejszych miejsc w okolicy Białegostoku. Szeroka na około 40m rzeka piętrzona jest okresowo przez znajdujący się niecały kilometr poniżej mostu drogowego jaz, po którym można przejść na drugi brzeg. Jest on ostatnią tego typu budowlą na Narwi. Kilka kilometrów niżej Narew łączy się z Biebrzą, więc ryby również z tej rzeki swobodnie migrują w stronę jazu skuszone lepij natlenioną wodą. Niestety codziennie spotkać można kłusowników łowiących z niego bolenie.
Rzeka między mostem drogowym, a jazem płynie wolno. Późną jesienią, o ile jaz jest podniesiony, jest to znakomite szczupakowe łowisko.
Poniżej jazu można poławiać każdy znany spinningiście gatunek. Rzeka nie jest głęboka, średnio około 2m. Oba brzegi są równie łatwo dostępne, jedynie gdzieniegdzie dostęp do wody utrudniają krzaki i tak jest aż do m. Góra Strękowa.

Na wysokości topól, po lewej stronie rzeki, zaczynają się poważne zaczepy. To samo tyczy się zakrętu przy lasku sosnowym po drugiej stronie. Oba te miejsca obfitują w ryby, ale trzeba liczyć się ze sporymi stratami w przynętach. Nie ma specjalnych przynęt, ryby prawidłowo reagują na te standardowe. Sandacz - guma, szczupak - wobler, okoń i jaź - obrotówka itd.

Na pewno warto się tu pojawić, ale trzeba z rozwagą zostawiać samochód. Krowy przepędzane na pastwiska przerysowały już niejedno auto i złamały niejedno lusterko. Do rzeki można dojechać skręcając w lewo w Strękowej Górze naprzeciwko agroturystyki Brama na Bagna lub jadąc za rzekę i poruszając się wzdłuż wału przeciwpowodziowego na wysokości wsi Kleszcze. Za wał radzę wjeżdżać tylko w porze suchej, bo po deszczach miejscowi traktorzyści za co łaska 20-50zł wyciągają tych mniej rozważnych.


ARTFISH

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish