Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi położony jest na terenie trzech gmin - Łomża, Piątnica i Wizna. Łącznie z otuliną obejmuje teren 19665ha. Utworzony został pod koniec 1994roku, a jego siedziba znajduje się w Drozdowie. Miejsce gdzie dzika i nieuregulowana rzeka Narew przelewa się pomiędzy morenowymi wzniesieniami sięgającymi 40-50m zwany jest potocznie Przełomem Doliny Narwi.


Na terenie parku funkcjonują dwa rezerwaty - Kalinowo i Wielki Dział. Rzeka w okresie wiosennym rozlewa i na czas migracji ptactwa staje się ostoją wielu gatunków. W samej Piątnicy znajdują się forty będące umocnieniem XIX wiecznej Twierdzy Łomża. Są one okolone systemem wałów i fos oraz podziemnych korytarzy łączących poszczególne z nich. W 1939r. były głównym punktem oporu polskich wojsk podczas bitwy pod Łomżą.
Pod względem wędkarskim Narew w tym miejscu jest bardzo interesująca. Występują tu chyba wszystkie atrakcyjne spinningowo ryby - sumy, sandacze, szczupaki, bolenie, okonie, jazie, klenie i brzany. Głęboka rzeka, liczne starorzecza połączone z głównym nurtem, oberwane brzegi na zakrętach, zatopione gdzieniegdzie drzewa i głazowiska są dla nich wszystkich doskonałą kryjówką. Znaleźć tu można bystrza, jak również kilkumetrowe jamy, które ciężko obłowić nawet najcięższym sprzętem. Wielorakość rozwiązań możliwych do zastosowania czyni z tego odcinka naprawdę atrakcyjny wędkarsko teren. Najciekawsze miejsca usytuowane są m.in. w pobliżu miejscowości Bronowo, Krzewo i Stara Łomża.

ARTFISH


® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish