Zimą ŻUBR podchodzi bardziej...

Początek sezonu był wyjątkowo nieudany pomimo sprzyjających warunków pogodowych. Na przeszło 10 wyjazdów miałem na kiju zaledwie 2 kropy, które po krótkiej szamotaninie i tak odzyskały wolność. W tym samym czasie znajomi co raz donosili o złowieniu 50taków, ktoś poholował 60tke ehhh marzenie...
Po kolejnym nieudanym wypadzie postanowiłem urozmaicić sobie pobyt nad wodą i odwiedzić zaprzyjaźnione stadko żubrów w Puszczy Knyszyńskiej.
Z informacji jakie posiadam, to duże stado sprzed 2 lat podzieliło się na 3 mniejsze. W jednym żyje około 25, w drugim 15 osobników, a trzecie stanowią 4 wyrośnięte samce.
Dłuższą chwilę zajęło mi namierzenie ich, ale jak to we mgle... zwierz tumanieje, szczególnie żubr i wtedy podchodzi bardziej...


PS. Zwierzątka przetrwały zimę i mają się dobrze, więc jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam, bo dobrze jest posiedzieć przy żubrze... ;)

ARTFISH

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish