PSTRĄGI JAKO PRZYŁÓW

Nasze większe rzeki pstrągowe mają to do siebie, że na niektórych odcinkach - szczególnie tych znajdujących się w pobliżu wód nizinnych, występują spore skupiska szczupaków. Im bliżej kwietnia, tym bardziej jestem skłonny zakładać przypon, ze względu na dość częste obcinki. Wpływa to na pewno na liczbę brań pstrągów, ale szczupakom raczej nie przeszkadza.


W tym roku już nie po raz pierwszy świadomie nastawiłem się, łowiąc na pstrągowej wodzie, na inne ryby. Liczyłem na klenie i być może szczupaki, zupełnie rezygnując z pstrągów. Jednak łowienie jest na tyle zaskakujące, że nie zawsze można przewidzieć jego rezultat. Gdy tego nie chcę, to na szybkich pstrągowych wlewach biorą agresywne wiosenne szczupaki, zaś na szczupakowych zastoiskach czają się pstrągi. Tak było i tym razem, a efekty widać na zdjęciach. Ciekawy jest hol pstrąga czterdziestaka na wędce odległościowej - potrafi dać nieźle popalić. W tym roku ani razu nie byłem nad wodą z nastawieniem na pstrągi, a udało mi się skutecznie wyholować dwie sztuki.

ARTFISH

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish