ROZPOCZĘCIE SEZONU ŻUKOWEGO

Jeden z pierwszych wyjazdów w poszukiwaniu wieczornych wrażeń zakończył się złowieniem klenia 48cm i bolenia 61cm. Dwa brania i dwie wyholowane ryby – co daje 100% skuteczności – rewelacja.


Wyjazd w towarzystwie Mario – jedno branie i jeden wyholowany boleń 68cm – znowu 100% skuteczności – znowu rewelacja.


Żeby nie było tak różowo i nie wyszło, że każdy wyjazd kończy się wyholowaniem ryby, a łowienie na żuki jest proste, opiszę jeden z tegorocznych wyjazdów. Zbliża się wieczór, o godzinie 19:30 zaczynam łowienie. Za pasem ziela odnotowuję aktywność powierzchniową ryb. Na odcinku 100 metrów zaliczam sześć brań, istne petardy połączone z gejzerem wody. Widzę jak ryby atakują, wobler znika pod powierzchnią, a po chwili z impetem wyskakuje nad wodę. Co jest?!!
Zmieniam PM na wyposażoną w większą kotwicę nr 6. Teraz mi nie uciekniecie. Kolejny przelew i kolejne brania, nawet rozpoczynam dwa hole, ale ryby po dwóch młynkach spadają. Moja irytacja się powiększa. Może zacznę zacinać? Sprawdzam ostrość kotwic – są OK. Przechodzę dalej, kolejne brania. Ryby całymi stadami stoją pod powierzchnią i zaciekle gryzą wszystko co im wrzucę. Jaki jest tego efekt? ŻADEN!!! Kolejne niezacięte brania. Uspokajam się trochę, bo przecież w końcu musi się udać. Wreszcie jest ryba,  po podebraniu okazuje się, że zacięta na zewnątrz pyska. Jak się okazało była to jedyna ryba złowiona przeze mnie tego wieczoru. Nawet po zachodzie słońca brania ryb są energiczne i zdecydowane, ale ich efekt jest żaden, poza powiększającą się moją irytacją.
W sumie w ciągu trzech godzin zaliczam 24 brania, z czego skutecznie udaje mi się wyholować 1 rybę, co daje średnią skuteczność 4,17% zaciętych brań – tym razem bez rewelacji.

 

Coś tym razem rybom nie pasowało, na szczęście tak znikoma skuteczność jest rzadkością i zazwyczaj udaje mi się osiągnąć przyzwoity w powierzchniowych łowach wynik przekraczający 50%.

 

ARTFISH

 

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish