.

MAJÓWKA W KROPKI

Pstrągi dawno nie stanowiły celu moich wędkarskich wypraw. Po latach postanowiłem przeprosić się z wodami górskimi Podlasia i ponownie zaprzyjaźnić z ich mieszkańcami. Trafiłem na bardzo intensywne żerowanie, bowiem na odcinku niewiele dłuższym niż 500 metrów złowiłem pięć wymiarowych ryb.
Walka na niewielkiej rzece z rybą, która w jednej sekundzie jest pod moimi nogami, w drugiej zaś już kręci młynki pod drugim brzegiem, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Krótka  i delikatna wędka, którą zastosowałem – Fox Rage Terminator Pro Rock & Street Spin 1-8g 190cm, sprawiła że zabawa i przyjemność z wędkowania i holu ryb była jeszcze większa.


Woda dopiero co wróciła do koryta po ostatnich opadach i była mocno trącona, więc łowiłem na dość jaskrawe obrotówki, niestety silny nurt nie pozwalał na sprowadzenie ich głębiej na zakrętach i wtedy musiałem ratować się woblerem.


Trzy godziny, które spędziłem nad wodą, dały mi pewność że nie wyszedłem jeszcze z wprawy w łowieniu pstrągów.

Kilka dni później pojawiłem się na tym samym odcinku rzeki, ale od razu zauważyłem, że kilka chwil wcześniej ktoś deptał brzegi małego strumyka przede mną. Brały tylko niewielkie pstrągi, co potwierdziło moje przypuszczenie, że ryby są przestraszone. Dopiero gdy zachodziło słońce, na większą obrotówkę skusił się pięknie ubarwiony kropek. Nie lubię poprawiać po kimś, ale jak już muszę, to staram się dwa razy bardziej.

 

ARTFISH

.

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish