.

POCZĄTEK I KONIEC

Tytuł raczej przewrotny, bo najpierw był koniec – koniec sezonu, a dopiero później początek – początek nowego sezonu, który nastał wraz nowym rokiem.
Sezon kończyłem w Narwiańskim Parku Narodowym. Dużo czasu straciłem zanim dotarłem do głównego koryta rzeki. Rozlewiska były zamarznięte, a lód cienki na tyle by nie dało się po nim bezpiecznie iść. Każdy krok to były kolejne metry pokonywania zmarzliny i wpadanie pod lód po granice woderów. Sama rzeka okazała się być również rozlana, tak, że nawet 3m wędką nie mogłem sięgnąć do granicy zalanego ziela, pozostało mi więc niewiele miejsc z wysokim brzegiem do obłowienia. Paproszkami nawet nie próbowałem rzucać, bo woda była podniesiona zbyt mocno i nurt nie pozwalał na sprowadzenie ich do dna, ani na łowienie przy brzegu. Obławianie zaś cięższym sprzętem nie przyniosło żadnego efektu. Co chwilę zaczepiałem żyłką o spływające kry, a marznące przelotki nie ułatwiały łowienia. Sezon zakończyłem. Oby nowy okazał się bardziej łaskawy.

HURAA, niech żyje Nowy Rok!!! Zdrowia, szczęścia, pomyślności i tak dalej aż do białego rana, a rano co – rano jadę na ryby. Spejs, z którym rozpoczęliśmy łowienie na jednej z naszych nizinnych rzek pstrągowych, rozbił bank gdyż już w pierwszym rzucie holował rybę. Jak on to zrobił, też tak chcę?!! Łaziliśmy przez krzaczory, trzciny, rzucaliśmy woblerami, obrotówkami i w końcu po kilku godzinach i mi się coś uwiesiło, niestety mikro rozmiarów. Spotkaliśmy kilku kolegów z Podlaskiego Klubu Sinningowego BARWENA, którzy podobnie jak my nie mogli wysiedzieć w domach. Dodatkowo zostaliśmy skontrolowani przez SSR – szczęka opada – na takim „zadupiu”?!!
O godzinie 14:00 czekał nas kolejny, umówiony wcześniej punkt programu – spotkanie integracyjne połączone z ogniskiem pod wiatą na Dębowiku w pobliżu m. Supraśl. Na miejscu przemiłe zaskoczenie – przeszło 15 klubowiczów z BARWENY stawiło się na miejscu, po rozpoczęciu sezonu pstrągowego, by móc spotkać się z przyjaciółmi. Były historie związane z Nowym Rokiem, łowieniem w mijającym oraz planami na nowy sezon. Przemiłe spotkanie i oby jak najwięcej takich.

 

ARTFISH

.

® Prawa autorskie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie zamieszczonych w tym serwisie zdjęć, grafik i opisów, bez wiedzy i zgody autora - wzbronione.
Copyright by Artfish